Kotva
Aktuality
Plánované akce školy.
11.5.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení přátelé.

Vzhledem k mimořádným opatřením kvůli "COVID 19" jsou do odvolání zrušené všechny hromadné akce školy (koncerty, vystoupení a pod.), kromě třídních přehrávek a výstav prací žáků Výtvarného oboru. Informace o třídních přehrávkách upřesní třídní učitelé.

Pozvánka na akci Děti hrají dětem.
21.11.2019

V pondělí 25. listopadu pořádá ZUŠ J. Suka Benešov koncert s názvem Děti hrají dětem. Akce je primárně určena pro žáky přípravné hudební výchovy a jejich rodiče, ale zúčastnit se mohou i další zájemci. V programu budou dětem představeny různé hudební nástroje a žáci především I. stupně předvedou, co se během studia naučili. Koncert se koná v koncertním sále ZUŠ a začátek je od 18:00 hodin.

Srdečně zveme.

Výroční zpráva za školní rok 2018-2019.
11.10.2019

Vážení žáci, studenti, rodiče, zákonní zástupci, vážení čtenáři. V sekci Výroční zprávy je k dispozici výroční zpráva za uplynulý školní rok 2018-2019. 

Doplnění ŠVP.
30.8.2019

Od 1. září je platný nově upravený Školní vzdělávací program, ve kterém jsou jednak nově vložená studijní zaměření a také upraveny nebo nově vloženy některé předměty.

POZOR!! Změna některých termínů talentových zkoušek.
7.5.2019

Vážení rodiče, zákonní zástupci.

Z provozních důvodů jsou změněny některé termíny talentových zkoušek. Změna se týká LDO (literárně dramatický obor), kde nově proběhnou talentové zkoušky dne 27. května v době mezi 13:00 - 17:00 hodinou. Další změna je u VO (výtvarný obor), kde talentová zkouška (nábor) vzdělávacího zaměření: "Tvorba z přírodních a textilních materiálů" proběhne ve čtvrtek 6. června v učebně A v Táborské ulici 458. Ostatní talentové zkoušky zůstávají beze změny.

Upozornění na změnu e-mailových adres.
13.3.2019

ZUŠ J. Suka oznamuje, že používá nové e-mailové adresy. Původně platná e-mailová adresa zus.benesov@tiscali.cz se ruší a je nahrazena novou adresou sekretariat@zusbenesov.cz . E-mailové adresy učitelů jsou uvedeny v sekci kontakty. Nové e-mailové adresy používejte, prosím, s okamžitou platností, aby byla zacována spolehlivost v rámci naší i vaší vzájemné korespondence. Děkujeme za pochopení.

ZUŠ J. Suka Benešov

Upozornění na některé změny v okresním kole soutěže žáků ZUŠ
19.2.2019

V rámci příprav okresního kola soutěže žáků ZUŠ jsme z organizačních důvodů museli přistoupit k drobným úpravám, které se týkají úpravy harmonogramů jednotlivých soutěžních disciplín a také některých personálních změn v jednotlivých hodnotících porotách. Veškeré informace a současný platný stav najdete na stránkách EOS (elektronická organizace soutěže) www.soutezezus.cz 

Soutěže jsou veřejně přístupné a širokou veřejnost srdečně k účasti zveme.

talentové zkoušky
4.6.2018

Připomínáme, že dne 4.6. a 7.6. 2017 se konají talentové zkoušky uchazečů o studium na Základní umělecké škole Josefa Suka v Benešově. Další podrobnosti viz článek "Termíny a kriteria talentových zkoušek", který je uveden na úvodní stránce.

OPEN ZUŠ BENEŠOV 2018
23.5.2018

Ve čtvrtek 24. května bude na náměstí v Benešově probíhat druhý ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol OPEN ZUŠ 2018. V odpoledním programu vystoupí žáci vřech oborů ZUŠ J. Suka Benešov. Srdečně zveme širokou veřejnost.

Soutěž žáků ZUŠ.
28.3.2018

V sekci  "Aktivity" - soutěže, festivaly jsou k dispozici výsledkové listiny výsledky krajských kol soutěže žáků ZUŠ v oboru Sólový a komorní zpěv a v oboru  Hra na dechové nástroje.

Soutěž žáků ZUŠ.
21.2.2018

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, vážení žáci. V sekce fotogalerie jsou přidány snímky z okresního kola soutšže žáků ZUŠ, které se konalo ve dnech 14.-15. února 2018. 

Oprava termínu okresního kola soutěže žáků ZUŠ.
10.2.2018

Upozorňujeme na opravu termínu okresního kola soutěže žáků ZUŠ. V článku byl chybně uveden měsíc březen. Ve skutečnosti se jedná o termín 14. a 15. února 2018.  14. února proběhne soutěž v sólovém a komorním zpěvu, 15. února pak soutěž ve hře na dechové nástroje a na bicí nástroje. Po oba dva dny začínají soutěže v 08:00 hodin. Za chybně uvedené údaje se omlouváme.

Představení žáků literárně dramatického oboru.
30.1.2018

Literáně dramatický obor ZUŠ J. Suka Kajetánka srdečně zve na představení Malý princ Saint de Exuperyho, zpracovaného dle scénáře Evy Juřenové.  V příběhu vystoupí žáci mladšího souboru 5.února 2018 v 17 hodin v Městském divadle Na Poště v Benešově.

 

Změna výuky.
9.1.2018

V pátek 12.ledna je zrušena zkouška dechového orchestru z důvodů propůjčení koncertního sálu jako volební místnosti u příležitosti prezidentských voleb ve dnech 12. - 13. ledna 2018.

Třídní přehrávka kytarové třídy.
13.12.2017

V pátek 8. prosince 2017 se konala třídní přehrávka žáků kytarové třídy paní učitelky Petry Hladíkové. Foto z přehrávky naleznete v sekci fotogalerie.

Žáci LDO se zúčastní festivalu NOC DIVADEL
16.11.2017

Žáci literárně dramatického oboru ZUŠ J. Suka Benešov pod vedením paní učitelky Martiny Rajdlové nastudovali představení "NEUPŘÍMNOST BOLÍ", se kterým se zúčastní festivalu NOC DIVADEL, které pořádá Komorní studio Áško. Představení je o slečně, která překonala těžkou nemoc a stala se muzikálovou hvězdou a bude uvedeno v Městském divadle Na Poště dne 18.listopadu ve 14:00 hodin. Srdečně zveme širokou veřejnost.

Pozvánka na koncert
10.10.2017

Základní umělecká škola Josefa Suka Benešov srdečně zve rodiče a širokou veřejnost na první zahajovací koncert žáků hudebního oboru ve školním roce 2017-2018. Koncert se koná v pondělí 16. října v koncertním sále ZUŠ J. Suka od 18:00 hod. 

POZVÁNKA NA KONCERT.
6.6.2017

Dne 7. června 2017 v 18:00 hodin se koná ve velkém sále KC Karlov závěrečný koncert žáků a studentů hudebního, tanečního a literárně - dramatického oboru ZUŠ J. Suka Benešov. Součástí bude i malá výstavka prací výtvarného oboru na téma "Oči". Srdečně zveme rodiče, žáky i širokou veřejnost.

Postupové zkoušky.
24.5.2017

V týdnu od 29. května do 2. června probíhají v ZUŠ J. Suka Benešov na hlavním pracovišti i na odloučených pracovištích postupové zkoušky. V tomto týdnu odpadá vyučování s výjimkou PHV (přípravná hudební výchova) v Benešově. PHV bude nacvičovat dle plánu program na závěrečný koncert ZUŠ.

Aktualizace fotogalerie.
5.5.2017

V sekci fotogalerie si můžete prohlédnout fotografie z absolventského koncertu ze dne 27.4.2017 a z účinkování dechového orchestru na "Benešovskén jarnarku".

ZUŠ J. Suka a Benešovský jarmark 2017
27.4.2017

1. května 2017 pořádá KIC Benešov tradiční "Benešovský jarmark". Součástí bohatého programu bude také vystoupení dechového orchestru ZUŠ J. Suka Benešov a pohybové skupiny mažoretek ZUŠ Vlašim. Žesťová sekce dechového orchestru v 09:00 hodin zahájí fanfárou celou akci. Vlastní vystoupení dechového orchestru začne přibližně v 09:45 hod. Programem bude provázet pan Michal Petřík se., jako host vystoupí pan Michal Petřík jun.  Srdečně zveme širokou veřejnost.

Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje.
4.4.2017

Ve dnech 4.-5. dubna 2017 se koná v ZUŠ Mladá Boleslav krajské kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje. Do krajského kola soutěže postoupili 3 soutěžící ze ZUŠ J. Suka Benešov. Přejeme jim hodnš úspěchů. Více informací naleznete na www.soutezezus.cz 

Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na kytaru
29.3.2017

Ve dnech 30.-31. března se koná v ZUŠ Kladno, 5. května okresní kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na kytaru, komorní hra kytar. Do krajského kola soutěže postoupilo 6 soutěžících ze ZUŠ J. Suka Benešov. Přejeme jim hodně úspěchů. Více informací nalezneta na www.soutezezus.cz 

Nové webové stránky ZUŠ J. Suka.
12.3.2017

Od 10.3. 2017 jsou spuštěny nové webové stránky Základní umělecké školy Josefa Suka Benešov, Žižkova 471. Stránky se postupně doplňují a aktualizují. Zádáme proto rodiče, žáky i veřejnost o trpělivost. Všechny akce školy budou postupně vloženy do kalendáře (zde najdete i podrobnosti o nich). Přístup do E-žákovské knížky je přes ikonu "Klasifikace" (v pravém sloupci). Nově je zařazena možnost e-omluvenky.

 
 
Odkazy
Základní umělecká škola Josefa Suka Benešov - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Podzim v Základní umělecké škole Josefa Suka Benešov.

Vloženo: 6.11.2019 | Autor: turek| Zobrazeno: 589x | Zatím neupraveno
V níže uvedeném článku jsou informace o některých aktivitách ZUŠ J. Suka v podzimním období.

Podzim v Základní umělecké škole Josefa Suka Benešov.

Školní rok 2019-2020 je již v plném proudu a každá škola má připraveno řadu nejrůznějších zajímavých akcí pro své žáky. Nejinak je tomu také v naší Základní umělecké škole Josefa Suka v Benešově. Máme připravenu řadu akcí pro žáky všech oborů (exkurze, návštěvy představení, soustředění, koncerty apod.), ale také plánujeme a připravujeme s našimi žáky a studenty řadu vystoupení na nejrůznějších akcích především v Benešově a okolí. O některých z nich bych se rád zmínil.

Festival hudeb ve Vranově.

            V samém začátku školního roku přijal dechový orchestr ZUŠ J. Suka pozvání na festival hudeb, který se konal pod záštitou Středočeského kraje ve Vranově 21. září 2019. Byl to již 13. ročník (mimochodem dechový orchestr stál u zrodu festivalu a zúčastnil se všech ročníků). Diváci měli možnost strávit příjemné hudební odpoledne, ve kterém se kromě našeho orchestru a pohybové skupiny mažoretek z Vlašimi představily též dechové orchestry Vranovanka, Sebranka, Týnečanka a skupina heligonkářů z Ondřejova.

Vystoupení žáků ZUŠ J. Suka na Masarykovo náměstí v Benešově.

            V podzimních měsících se konalo na benešovském náměstí několik akcí, při kterých vystoupili pro veřejnost naši žáci. Ve dnech 18.-19. září proběhla komentovaná odborná akce a výstava se zdravotní tématikou pod názvem „Liga proti rakovině“. Žáci a studenti pěveckého oddělení pod vedením paní učitelky Emy Gallové připravili pro veřejnost hodinový program z písňové tvorby nejrůznějších žánrů. Podobný program pak ještě zopakovali na akci „Vinný košt“, která probíhala rovněž na náměstí v sobotu 19. října 2019. Trubači žesťového oddělení pod vedením pana učitele Paláta zahráli na náměstí v Benešově před Kulturním informačním centrem u příležitosti slavnostního odhalení pamětní desky zasloužilému zakladateli a členovi Sokolské obce Benešov.

Na náměstí bychom ještě rádi pozvali širokou veřejnost v neděli 1. prosince, kdy budou žáci a studenti naší školy účinkovat při rozsvěcení vánočního stromku.

Soustředění a tématické zájezdy.

            Ve dnech 17.-20. října 2019 se zúčastnili zájemci z výtvarného oboru vícedenního soustředění – podzimního plenéru na chatě „Vávrovka“ v Jižních Čechách. Tato soustředění se pořádají pravidelně vždy na jaře (v květnu) a na podzim (většinou v říjnu). Jsou organizovány pro starší žáky a jsou mezi žáky velmi oblíbená.

24. října se zájemci z pěveckého oddělení mohli zúčastnit tématického pořadu s názvem „Jak se dělá muzikál“. Jednalo se o edukační akci, kterou pořádalo Hudební divadlo Karlín. Jak samo divadlo uvádí – cituji: „Vezmeme vás na projížďku celým tím nádherným martyriem: Od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Nahlédnete s námi do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren. Zažijete trému před premiérou i euforii po ní“. Žáci a studenti se dozvěděli řadu zajímavostí ze zákulisí divadla a z příprav muzikálových představení.

Pro žáky výtvarného oboru studijního zaměření „Tvorba z textilních a přírodních materiálů“ jsme zajistili program „Dožínky a posvícení“ v Národopisném muzeu v Kinského zahradě na Smíchově v rámci jeho edukačních programů. Akce proběhla rovněž 24. října.

4. listopadu měli možnost žáci a studenti výtvarného oboru navštívit v DOXu výstavu „O létání a jiných snech“ Petra Síse. Petr Sís je mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů.

Centrum současného umění DOX je multifunkční prostor, který vznikl díky soukromé iniciativě přestavbou bývalé továrny v pražské čtvrti Holešovice.

Výstava „O létání a jiných snech“ je nahlédnutím do vesmíru Petra Síse, do světa fantazie, velkých putování a dobrodružných cest, vzpomínek a snů. Představuje ilustrace z jeho pěti autorských knih, v nichž se létání a sny prolínají s tématem „vnitřní“ a „vnější“ svobody. Tři tituly jsou zároveň autobiografickými příběhy, ve kterých se Petr Sís vrací do Prahy svého dětství.

26. listopadu plánujeme pro žáky 1 stupně výtvarného oboru workshop s názvem „Proč slavíme vánoce“, který proběhne v Klášteře sv. Anežky v Praze

28. listopadu se pojedou zájemci z řad žáků pěveckého oddělení podívat na muzikál Evita do Studia 2 Praha. Určitě to pro ně bude krásný zážitek.

3. prosince se studenti II. stupně výtvarného oboru zúčastní workshopu „Vizualizace zvuku“ v rámci výstavy Milana Grygara „Zvuk je prostorem času“ ve Veletržním paláci v Praze.

            Výstava Milana Grygara (*1926) ve Velké dvoraně Veletržního paláce v ucelené instalaci shrnuje tvorbu tohoto nejdůležitějšího českého umělce v oblasti propojení zvuku, obrazu a tělesného gesta.

Již v polovině šedesátých let minulého století Grygar unikátně a pravděpodobně poprvé v historii propojil vizuální výsledek, kresbu na papíře, s nahrávkou jeho vzniku – dotykem předmětu o povrch papíru. Tím také podtrhl časový rozměr kresby, její začátek a konec v čase, gradaci a rytmus, a otevřel tak cestu k půl století soustavného výzkumu uměleckého díla jako audiovizuální události.

Na 10. prosince je pro žáky HO (pěveckého oddělení) připraven takový komponovaný pořad s názvem „Mozart v Praze“. Žáci a studenti se budou snažit v tomto projektu jít skutečně ve stopách geniálního skladatele W. A. Mozarta, který Prahu miloval a rád zde pobýval. Poznávací tématický výlet zakončí ve Stavovském divadle na představení Mozartovy opery Figarova svatba.

            Kromě již výše uvedených akcí připravili pedagogové se svými žáky několik třídních přehrávek pro rodiče, čtyři školní koncerty pro veřejnost, připravujeme řadu vystoupení pro veřejnost v rámci adventního času jak v Benešově, tak i v místech odloučených pracovišť a řadu dalších akcí. Jako příklad uvedu společný koncert žáků kytarových tříd ze ZUŠ J. Suka Benešov, ZUŠ Vadima Petrova Praha Spořilov a ZUŠ Čerčany. Koncert to bude jistě zajímavý už proto, že bude možnost porovnat výkony žáků různých škol. Konat se bude 26. listopadu v koncertním sále ZUŠ J. Suka od 18:30 hodin.

            Vyvrcholením podzimního období pak je příprava na velký vánoční koncert žáků a studentů ZUŠ J. Suka. Koncert se uskuteční za laskavé pomoci pracovníků KIC s.r.o. Benešov ve velkém sále kulturního domu Karlov ve čtvrtek dne 12. prosince 2019. V bohatém, svátečně laděném, programu vystoupí žáci hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru (sólisté, soubory, pěvecký sbor i dechový orchestr). Součástí bude též výstava prací žáků výtvarného oboru.

            Již nyní si dovoluji srdečně pozvat širokou veřejnost na tento koncert i na ostatní akce, které jsou nebo budou zveřejněny na stránkách: www.zusbenesov.cz . Přijďte podpořit a povzbudit mladé, začínající umělce v jejich bohulibé činnosti.

Přeji všem spoluobčanům hezké podzimní dny a krásný blížící se adventní čas.

Václav Turek, ZUŠ J. Suka Benešov